Cím: 1215 Budapest, Árpád utca. 1.
Fax: 06 (1) 425-2078
Telefon: 06 (1) 425-2078
Hirek Nostalgia

Híreink

Ajánlati Felhívás

2016.03.29.
Kommentek ()

A Magyar Posta szállítási kapacitásának bővítésére Budapesten és a 2-es gócterületen alvállalkozókat keres.

Tájékoztatás a használatarányos útdíj április 1-i bevezetéséről Belgiumban

2016.02.17.
Kommentek ()

A Brüsszeli Nagykövetségtől az alábbi tájékoztatást kaptuk:

"2016. április 1-jétől használatarányos útdíjat vezetnek be a 3,5 tonna össztömeget meghaladó tehergépjárművekre Belgiumban, amely felváltja az eddig érvényben lévő, időalapú Eurovignette rendszert. 

Az Európai Unió a diszkriminációmentesség elve alapján, az időalapú rendszerek helyett a használatarányos, műholdas technológián alapuló útdíjszabás bevezetését támogatja. Az áprilisban Belgiumban bevezetésre kerülő műholdas útdíj-rendszer illeszkedik az Európai Unió a nehéz gépjárművekre egyes infrastruktúrák használatáért kivetett díjakról szóló irányelvébe (Irányelv 1999/62/EC), a környezetben tartósan megmaradó szerves szennyező anyagokról szóló uniós irányelvbe (Irányelv 2004/52/EC) és az európai elektronikus útdíjszedési szolgáltatás és műszaki elemeinek meghatározásáról szóló bizottsági határozatba (Határozat 2009/750/EC).

Az európai direktívák figyelembe vétele mellett a három régió, Flandria, Vallónia és Brüsszel Fővárosi Régió 2014. január 31-én együttműködési megállapodást írt alá a használatarányos útdíj bevezetéséről. Miután 2015 júliusában mindhárom régió megszavazta a kilométer alapú rendszer bevezetését, az új szisztéma 2016. április 1-jétől egységes módon lép életbe a 3,5 tonna össztömeget meghaladó tehergépjárművek esetében Belgium egész területén.

A rendelkezés értelmében 2016. április 1-je után minden, a 3,5 tonna súlyhatárt átlépő tehergépjárműnek (kivétel: katonai járművek, mezőgazdasági, erdőgazdálkodási gépek, tűzoltó, mentő és orvosi járművek) rendelkeznie kell On Board Unit (OBU) fedélzeti műholdas technológián alapuló fedélzeti eszközzel. Az egységek már megrendelhetők postai úton a www.satellic.be honlapon keresztül, vagy beszerezhetők Belgium területén a kijelölt szervizpontokon. Az OBU egyszeri beszerzési ára 135 euró, de az összeg a működőképes készülék leadásakor visszatérítésre kerül. A készülék műholdas technológián keresztül regisztrálja és az adatközpontba küldi a gépjármű megtett kilométerszámán és az útszakaszra (különböző díjszabás lesz érvényben autópálya, helyi és regionális úthálózat esetén) vonatkozó tarifán alapuló fizetési számlát.

A Belgiumban április 1-jétől érvényben lévő tarifák és a díjfizetős útszakaszok elérhetők a következő oldalon: http://www.viapass.be/en/downloads/. Az útdíjjal kapcsolatos ügyintézés, kifizetés elvégezhető a szervizpontokon vagy online a www.satellic.be Road User Portal-on keresztül. A bevezetéssel kapcsolatos legfrissebb információk elérhetők angol, francia, német és holland nyelven a www.satellic.be és a www.viapass.be honlapon.

A díjfizetés folyamatos ellenőrzését a régió hatóságai és a Viapass munkatársai közösen végzik majd. Fedélzeti egység nélkül, vagy nem bekapcsolt eszközzel közlekedők bírságra számíthatnak. A régiók a beszedett díjat az úthálózat és a közúti szállítás feltételeinek javítására tervezik fordítani."

 

TISPOL akció február 15. és 20. között

2016.02.15.
Kommentek ()

A TISPOL Műveleti Csoport éves ellenőrzési terve alapján a rendőrség Magyarország egész területén 2016. február 15. és 20. között a nehéz tehergépkocsik és autóbuszok fokozott közúti ellenőrzését végzi.
A Tispol Truck & Bus európai szintű ellenőrzés keretében elsősorban a vezetési- és pihenőidővel, valamint a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását, valamint a beutazás, illetve belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálják.
Az ellenőrzés kiterjed az illegális migráció, az embercsempészet, a kábítószerrel, valamint lőfegyverrel kapcsolatos, illetve a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére, megszakítására is.
Forrás: ORFK

Le kell venni a rendszámot és el kell venni a forgalmit a helyszínen 2016 február 18-tól!

2016.02.13.
Kommentek ()

A FUVOSZ és szakmai partnerei közös rövidtávú eredménye:

"A Kormány 20/2016. (II. 11.) Korm. rendelete a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról
szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet módosításáról.
A Kormány a  közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 48.  § (3)  bekezdés a)  pont 30.  alpontjában kapott felhatalmazás alapján,
az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. § A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a  közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló
326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: KR.) 97. § (1) bekezdése a következő e) ponttal egészül ki:
(Az ellenőrző hatósági személy a hatósági engedélyt és jelzést a helyszínen elveszi, ha)
„e) a  járművel a  személygépkocsival díj ellenében végzett közúti személyszállításról szóló kormányrendeletben
meghatározott tevékenységi engedély nélkül végeztek személytaxi-szolgáltatást.
2. §
A KR. 103. § (1) bekezdése a következő h) ponttal egészül ki:
[A járművet a  hivatalból indult eljárás során a  forgalmi engedély és a  hatósági jelzés bevonásával – az  f )  pontban és
a (2) bekezdésben foglaltak kivételévela következő időtartamra kell ideiglenesen a forgalomból kivonni:]
„h) a  97.  § (1)  bekezdés e)  pontjában foglaltak esetében a  kiszabott közigazgatási bírság megfizetéséig, de
legfeljebb a jogsértés miatt indult közigazgatási bírságolási eljárás befejezéséig.
3. §
Ez a rendelet a kihirdetését követő nyolcadik napon lép hatályba.
Orbán Viktor
s. k.,
miniszterelnök"

A következő elvárt lépések:
- A közúti személyszállítás rendezetlen közreműködőinek szabályozása (Do-to, riksa, tuk-tuk, stb.)
- A fővárosi rendelet 2013-ban beígért áttekíntése és szükséges módosítása.

 

A FUVOSZ Jogsegélyszolgálatának figyelemfelhívása a minimális törzstökéről.

2016.02.04.
Kommentek ()

A 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről 3:161. § [A törzstőke és a törzsbetét fogalma és mértéke] az alábbiak szerint rendelkezik.
(1) A törzsbetét a tag vagyoni hozzájárulása. A tagok törzsbetétei különböző mértékűek lehetnek; az egyes törzsbetétek mértéke nem lehet kevesebb százezer forintnál.
(2) Minden tagnak egy törzsbetéte lehet.
(3) Ha egy törzsbetét szolgáltatására több személy közösen vállal kötelezettséget, a kötelezettséget vállaló személyeket a törzsbetét szolgáltatásának kötelezettsége egyetemlegesen terheli.
(4) A törzsbetétek összege a törzstőke, amely nem lehet kevesebb hárommillió forintnál.
A 2013. évi CLXXVII. törvény a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény hatálybalépésével összefüggő átmeneti és felhatalmazó rendelkezésekről a
12. § (1) 2. pont szerint a Ptk. hatálybalépésekor a cégjegyzékbe bejegyzett, gazdasági társaságnak a Ptk. rendelkezéseit korlátolt felelősségű társaság, részvénytársaság és egyesülés esetén 2016. március 15-étől kell alkalmaznia. Tehát ez az időpont a tőkeemelés végső határideje!
Miért fontos ez?
Többen kérdezték a következőket:
1.) Mi történik, ha a kft. törzstőkéjét nem emeli fel az előírt 3millió forintra, mivel nincs rá pénzük?
Volt két év felkészülési idő. Ha még sincs pénz, akkor is a tőkeemelésről a kft. közgyűlésének a döntést meg kell hozni(500 ezerről legalább 3 millióra), és azt be kell vezetni a társasági szerződésbe. A befizetésre a tagok akár egy évnél hosszabb határidőt is kaphatnak, de van egy a lényeges elvárás: amíg a megemelt tőkét nem fizetik be, addig a társaság nem fizethet a tulajdonosoknak osztalékot. Ez azokat érinti, akik a cégükből a jövedelmüket nem havi fizetésként, hanem - a kedvezőbb adózás miatt - osztalékként veszik ki.
2.) Hogyan lehet a törzstőkét felemelni?
A tőkeemelésnek több elfogadható módja is van. A legegyszerűbb, ha magának a társaságnak van annyi pénze, hogy abból meg tudják emelni a tőkét. Erre akkor van lehetőség, ha eredménytartalékban van a szükséges összeg (ez az előző évi nyereségnek az a része, amit nem fizettek ki osztalékként).
Ha a cégben a korábbi évek nyereségéből nincs elég pénz, akkor a tagok további befizetésével, vagy apporttal lehet a tőkét felemelni.
3.) Mit történik avval a kft.-vel amelyik nem emeli fel a törzstőkét?
A törzstőke hiánya azt jelenti, hogy a cég nem jogszerűen működik. A cégbíróság ezért felelősségre vonhatja. Kiszabhat rá pénzbírságot, vagy megindíthatja a törvényességi felügyeleti eljárást is. Ennek vége akár a társaság kényszertörlése is lehet.
A törvényességi felügyeleti eljárás például akkor is megindítható, ha a cég társasági szerződése törvénysértő. Ha nem módosítják a szerződésben rögzített törzstőkét 500 ezerről 3 millió forintra, akkor törvényt sértenek.
4.) Mit tesz a cégbíróság a módosítás elmaradása esetén?
Felügyeleti eljárást indít annak érdekében, hogy az adott kft. törvényes működését kikényszerítse. Előbb csak felszólítja a céget, hogy állítsák helyre a törvényes működést. Ha ez 30 napon belül nem történik meg, akkor már bírságot is kiszabnak. Ennek összege pedig jóval nagyobb is lehet, mint a kötelező tőkeemelés mértéke. Ha megállapítják, hogy a törvénytelen működés a vezető tisztségviselő (ügyvezető) hibájából következett be, akkor ő 100 ezer és 10 millió forint közötti bírsággal is sújtható. A 100 ezer forint a minimális büntetés ebben az esetben. A pénzbírságot ismételten is alkalmazhatják!

Tisztelt cég vezető!
Úgy gondoltuk érdekelt abban, hogy a társasága teljesítse a kötelező tőkeemelést, ha még eddig nem tette meg! 
Nem érdemes az "oroszlán bajszát" cibálni!

Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System

Ellenőrző kód

Kép újra töltése
Írja be a fenti betűket:
Híreink - FUVOSZ