Híreink
A magyar küldöttség határozott fellépése akadályozta meg az Európai Unión kívüli országok fuvarozói kvótáinak növelését a Nemzetközi Közlekedési Fórum (ITF) éves miniszteri csúcstalálkozóján 2019. május 23-án, Lipcsében. A testület a kérdést szakértői szintre utalta vissza, ahol a tagországok megegyezése esetén legkorábban egy év múlva születhet döntés.
Az OECD keretében működő, párizsi székhelyű ITF felel többek között a CEMT többoldalú árufuvarozói engedélyekkel kapcsolatos döntések meghozataláért is.
A csúcstalálkozó előtt a három meghatározó magyar fuvarozói érdekképviselet (FUVOSZ, MKFE, NiT Hungary) levélben kérte Dr.Palkovics László innovációs és technológiai minisztert, hogy Magyarország tegyen lépéseket a magyar fuvarozók érdekeinek érvényesítéséért.
A lipcsei zárt miniszteri ülésen a felszólalók többsége a liberalizálást támogatta. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium képviseletében Tóth Péter kiállt a magyar fuvarozók nemzetközi árufuvarozási piaci pozíciójának védelme mellett. A közlekedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár kijelentette, hogy
Magyarország nem támogatja a CEMT engedélyek mennyiségének növelését, mivel az az Európai Unión kívüli országok térnyerését eredményezné a belső piacon. Egy efféle lépés különösen annak fényében elfogadhatatlan, hogy a nyugat-európai országok protekcionista intézkedések bevezetésére készülnek a Mobilitási Csomagon és a kiküldetési irányelven keresztül.
Mivel a tagországok a CEMT engedélyekkel kapcsolatosan kizárólag egyhangúlag dönthetnek, így a magyar kiállással sikerült elérni, hogy az engedélyszámok
növekedéséhez vezető döntés most ne születhessen meg. A Közlekedési Miniszterek Tanácsa a kérdést szakértői szintre utalta vissza. A tagországok a következő egy évben próbálhatnak meg egyezségre jutni, az újabb döntéshozatal eredményes előkészítő tárgyalások esetén a 2020 májusában megrendezendő miniszteri csúcstalálkozón lehet esedékes.
Budapest-Lipcse, 2019. május 23.
Forrás: ITM sajtó alapján
A kétszintű ügyfélhitelesítés lényege, hogy az ügyfélnek – a már megszokott kártyaadatokon
(név, kártyaszám, lejárat, CVC/CVV kód) kívül – azt a megerősítő kódot is meg kell adnia,
amit a bank küld a kétszintű ügyfél azonosításra képes bankkártyához tartozó telefonszámra.
Az ügyfél ezzel a kóddal tudja végrehajtani a NÚSZ online felületein kezdeményezett elektronikus fizetést.
Fontos, hogy az ügyfelek azt a mobilszámot használják, amit a bankjuk is nyilvántart. Ellenkező esetben
nem fogják megkapni a banki megerősítő kódot tartalmazó sms-t, és nem fognak tudni vásárolni.
Az ügyfeleknek tehát érdemes egyeztetniük a bankjukkal a telefonszámukat és a bankkártyájukat illetően.
A kétszintű ügyfélazonosítás – ami mindössze pár másodpercet vesz igénybe – mindenki számára előnyös.
Jó a bankkártya tulajdonosoknak, mert így senki nem élhet vissza az adataikkal, a csalók nem károsíthatják meg
az ügyfeleket, és jó a szolgáltatónak is, mert elejét veheti a visszaélésgyanús pénzügyi műveleteknek és az
ilyen irányú ügyfélpanaszoknak.
Az Európai Bizottság 389/2018. számú rendeletének értelmében 2019. szeptember 14-ével a bankkártyával végzett online
tranzakciók esetében kötelező bevezetni a kétszintű ügyfélazonosítást az Európai Unió tagállamaiban.
Forrás:Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt., mint az érintett közút kezelője, a 7. számú főút 17+4620 - 32+433 km szelvények közötti szakaszán - a főút Érdi, M6 22 jelű csomópont körforgalmú csomópontjától Martonvásár központjáig, a 6204-81108. jelű úti csomópontig terjedően - "7,5 t tehergépjárművel behajtani tilos" "kivéve célforgalom" jelzőtáblával jelzett korlátozást vezet be 2018. december 18. napjától.
A korlátozás alá kerülő útszakasz helyett a következő útvonalak használatát javasolják:
Elsősorban a gyorsforgalmi úthálózat használatát ajánlják az M7 - M0 - M6 autópályákon. Lehetőleg még az M6 autópálya és a 62. sz. főút, vagy a 6209. jelű Adony-Szabadegyháza közötti út használata az M7 autópálya felé.
Útvonal-tervezéskor kérik a fenti korlátozás figyelembe vételét.

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. tájékoztatása szerint a HU-GO rendszeren belül elindították a környezetvédelmi kategória regisztráció és ellenőrzés fejlesztését célzó, átfogó programot, amely a külföldi és hazai ügyfelekre egyaránt vonatkozik.
A fejlesztés eredményeképpen a HU-GO rendszerhez csatlakozó ügyfelek a regisztráció során a tehergépjármű forgalmi engedélyében szereplő információkat is meg tudják adni, és forgalmi engedélyüket is feltölthetik az adatbázisba.
Az új típusú információk (gyártmány, gyártási év, alvázszám, forgalmi engedély) közlése egyelőre nem kötelező, az új funkcióval az ügyfelek most még csak ismerkedhetnek a HU-GO regisztrációs lapján.
A környezetvédelmi kategória-besorolás ellenőrzését az európai uniós szabályozás és a nemzetközi gyakorlat szellemében a hazai jogszabályok is előírják. Az ügyfeleknek megfelelő türelmi időt és felkészülési lehetőséget biztosítva, a fejlesztéssel a NÚSZ Zrt. ebben ad támogatást a hatóságok számára. A folyamatról a NÚSZ Zrt. folyamatosan tájékoztatni fogja ügyfeleit.
A „szennyező fizet” elv alapján a NÚSZ Zrt. célja a tehergépjárművek okozta környezeti terhelés mérséklése Magyarországon. A fejlesztés bevezetésével a jövőben várhatóan csökkenhetnek a kategória-tévesztésből adódó, halmozott bírságolással végződő esetek. A lépés eredményeképpen kevesebb lehet a környezetvédelmi kategóriák bevallásával kapcsolatos visszaélés, így a fuvarozói piac még inkább a tisztességes verseny és a jogkövető magatartás irányába mozdulhat el. Végső soron a fejlesztés a külföldi fuvarozók fokozottabban ellenőrizhetőségének irányába mutat, ami összhangban áll az ágazati érdekképviseletek elvárásaival.
A teljes cikk elolvasható: http://www.nemzetiutdij.hu/articles/article/kibovitett-regisztracios-felulet-a-hu-go-n

Hálózati karbantartás miatt december 8-án, szombat éjszaka 23:00 és 24:00 óra között rövid ideig tartó leállásra kell számítani az NÚSZ Zrt. M3 autópálya 12. km-szelvényénél található ügyfélszolgálati irodájában.
A jelzett időpontban néhány perc erejéig a társaság Call Center szolgálatának telefonszáma sem lesz kapcsolható. A NÚSZ Zrt. telefonos ügyfélszolgálati kollégáinkat a kiesés idején a +36 20 435 3013-as telefonszámon lehet elérni.
Fejlesztési okokból az OTP Bank WebShop szolgáltatása 2018. december 9-én éjszaka 00:00 és 02:30 között időszakosan nem lesz elérhető.
A jelzett időszakban e-matricát vagy HU-GO viszonylati jegyet váltani és egyenleget feltölteni interneten keresztül, bankkártyával nem lesz lehetőség, továbbá a bankkártyás fizetés is akadozhat.
Forrás: www.nemzetiutdij.hu