Cím: 1215 Budapest, Árpád utca. 1.
Fax: 06 (1) 425-2078
Telefon: 06 (1) 425-2078
Hirek Nostalgia

Híreink

Meghívó a FUVOSZ 2019. évi Rendes Közgyűlésére.

2019.04.30.
Kommentek ()

Meghívó a FUVOSZ 2019. évi Rendes Közgyűlésére.
Időpont: 2019.05.15. (szerda) 10.00 óra
Helyszín: Csepel Munkásotthon (Budapest, XXI. kerület, Árpád u. 1.)

Napirend:
1.) Beszámoló a FUVOSZ 2018. évi Közgyűlése óta végzett munkáról.
2.) A FUVOSZ gazdasági beszámolója.
3.) A Felügyelő Bizottság beszámolója.
4.) Az Etikai Bizottság beszámolója.
5.) A 2018. évi Mérleg elfogadása
6.) A 2019. évi gazdálkodási terv elfogadása
7.) A FUVOSZ Tagdíjszabályzatának és a Tagdíjmértékének módosítása.
8.) A FUVOSZ szakmai munkáját és működését segítők részére elismerések átadása.

Határozatképtelenség esetén a Közgyűlést ugyanazon a napon   10.30-kor változatlan helyszínen és napirenddel megtartjuk.

Kérem, hogy részvételi szándékát 2019. május 10-ig az ellátás érdekében a fuvosz@fuvosz.com címre jelezni szíveskedjen.
A Közgyűlésen rendezett tagsági viszonnyal és a képviseleti jog igazolásával lehet részt venni.

Budapest, 2019. április 30.

Tisztelettel: Takács László Elnök

Helyi közlekedési szabályozások, mint pénzbeszedési eszközök?

2019.03.21.
Kommentek ()

Tisztelt Kollégáim!
A szakminisztériumnál folytatott egyeztetésünk során kiderült az, hogy néhány település önkormányzata, a településre vonatkozó közlekedési rendeletet, szabályozást - melyek a súly és tömegkorlátozást, a behajtási engedélykiadást külön díjért, időpont korlátozást, stb. -  léptetett életbe valamikor.
Kérlek ha van ilyen ismereted, rendelkezel a településed rendelkezésével, megbüntettek a helyi rendelet megsértéséért, stb. juttasd el részemre!
Szakmai segítségeteket előre is köszönöm és SOS.várom a fotitkar@fuvosz.com. címre

Peredi Péter főtitkár

Fejlesztik az e-útdíj rendszert: 10 ezren már léptek Elsősorban a külföldi fuvarozóknak kell résen lenniük februártól

2019.01.24.
Kommentek ()

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. fejlesztési programot indított el a 3,5 tonna össztömeg feletti tehergépjárművek útdíjfizetését lehetővé tevő HU-GO rendszeren belül.Ennek célja az útdíjfizetés szempontjából fontos, dehibásan megadott környezetvédelmi besorolások kiszűrése, a helyes beállítás automatikus elvégzése, ezáltal az útdíjszedés korszerűsítése. Az intézkedés a személygépjárműveket egyáltalán nem érinti majd, a hazai tehergépjárműveket is csak leghamarabb 2019 második felétől.

Ekkorra a magyar útdíjfizetési rendszer a tervek szerint képes lesz arra, hogy az elektronikus útdíjfizetésirendszerben a jármű tévesen megadott környezetvédelmi besorolásáról a fuvarozó társaságot értesítse, és azt önműködőena helyes kategóriára állítsa át. A NÚSZ Zrt. ezen szolgáltatásával a jövőben kivédhető lesz, hogy a tehergépjárművek környezetvédelmi kategóriatévesztés miatt sorozatos bírságot kapjanak.

A fejlesztés jelenleg azadatfeltöltési szakaszban van.A HU-GO.hu oldalon 2018 decembere óta minden felhasználónak lehetősége van azokat az új típusú regisztrációs adatokat (gyártmány, gyártási év, alvázszám, forgalmi engedély) megadni, amelyek a környezetvédelmi besorolás helyességének igazolásához szükségesek. Ezzel a lehetőséggel az elmúlt bő egy hónapban mintegy 10 ezer esetben már éltek is.2019. február 3-tól ezeket az információkat viszont már kötelezően kell megadniuk a HU-GO rendszerben azoknak az ügyfeleknek, akik külföldi felségjelzésű járművet regisztrálnak, vagy módosítják a már regisztrált jármű adatait.

A környezetvédelmi besorolások helytállóságának új típusú ellenőrzése és beállítása idővela mostani helyszíni (megállításos) ellenőrzéseket egészíti majd ki. Ha a fejlesztés elkészül, a HU-GO rendszer – a bírság kiszabása mellett – a tévesen megadott környezetvédelmi besorolást automatikusan kijavítja majd az ügyfél tájékoztatásával. Az adatfeltöltési kötelezettségüket nem teljesítő ügyfelek esetében az érintett járművet pedig – az Eurovignetta irányelvvel összhangban – a legrosszabb környezetvédelmi kategória szerinti útdíjfizetésre kötelezi. Ebben az esetben az ügyfél mindaddig a legrosszabb környezetvédelmi kategória szerinti útdíjat fizeti, amíg az érintett tehergépjármű vonatkozásában a helyes adatok feltöltési kötelezettségének eleget nem tesz. Ez a veszély a magyar fuvarozókat nem fenyegeti, esetükben a hazai közhiteles járműnyilvántartás NÚSZ általi hozzáférhetősége ugyanis mind az adatfeltöltést, mind az automatikus beállítást  egyszerűsíti.

A NÚSZ Zrt. célja, hogy – a „szennyező fizet” elv alapján – a tehergépjárművek okozta környezeti terhelés mérsékléséhez hozzájáruljon. A környezetvédelmi osztály központi beállítási szolgáltatásának bevezetésével csökkenhet a kategóriatévesztésből adódó, halmozott bírságolással végződő esetek száma. A lépés eredményeképpen pontosabbá válik az útdíjszedés, kevesebb lehet a környezetvédelmi kategóriák bevallásával kapcsolatos visszaélés. A magyar fuvarozói érdekképviseletek – FUVOSZ, MKFE, NiT Hungary – által is szorgalmazott intézkedés erősíti a fuvarozói piacon belüli tisztességes versenyt, az ágazat szereplőit pedig még inkább jogkövető magatartásra ösztönzi.

A környezetvédelmikategória-besorolás ellenőrzését az európai uniós szabályozás és a nemzetközi gyakorlat szellemében a magyar jogszabályok is előírják. A NÚSZ Zrt. a fejlesztés során minden esetben megfelelő türelmi időt és felkészülési lehetőséget biztosít a fuvarozók számára az új intézkedések és szolgáltatások megismeréséhez és alkalmazásához.

Forrás:Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt.

Jelentős fuvardíjemelés az útdíjnövekedés miatt 2019-től

2018.12.26.
Kommentek ()

 Kétszámjegyű százalékos díjemelésre kényszerülnek a magyar fuvarozó vállalkozások az akár 30 százalékos mértéket meghaladó útdíj-emelés és egyéb költségnövekedések miatt. A teljes gépjárműparkot érintő útdíj-emelkedés leginkább a belföldi fuvarozást végző mintegy 20 ezer EURO III és EURO IV környezetvédelmi besorolású járművet érinti, a változás kilométerenként 5-30 forinttal emeli meg a fuvarozók költségeit, ez pedig a fogyasztói árakra is hatással van. Az érdekképviseletek tiltakozása ellenére a leginkább környezetkímélő járműkategóriáknál is büntet az új díjrendszer, ahol csökken a díjeltérítési kedvezmény, és ez összesen 12,5 százalékos kilométerenkénti költségnövekedést jelent jövőre.

A 2019-re vonatkozó módosított útdíjrendeletek a hivatalos bejelentések szerint 5,8 százalékos díjemelést jelentenek. A fuvarozói érdekképviseletek ugyanakkor arra hívják fel a figyelmet, hogy a környezetvédelmi kedvezmények rendszerének átalakításával az új rendszer bevezetése ennél jóval drasztikusabb díjemelkedést jelent. A Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetsége - FUVOSZ, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete - MKFE, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete - NiT Hungary a novemberi bejelentést követően élesen bírálta a kormányzat előzetes társadalmi egyeztetés nélkül bejelentett díjemelési szándékát, kiemelve, hogy a kormányzati kommunikációkban jelzett 5,8 százalékos mértéket messze meghaladó útdíj-emelkedést eredményez a módosítás.

Az érdekképviseletek több alternatív javaslatot terjesztettek a jogalkotók elé, amelyek célja az volt, hogy a belföldi relációban leginkább érintett járműkategóriáknál a költségnövekedést megakadályozzák, vagy kompenzációs eszközökkel ellensúlyozzák, és kellő felkészülési időt biztosítsanak a vállalkozásoknak arra, hogy a járműveiket – akár állami támogatással – környezetkímélőbb fuvareszközökre cseréljék. A szakmai szervezetek további javaslata a leginkább környezetkímélő járművek kedvezményeinek növelésére, de legalább a jelenlegi megtartására vonatkozott. A szervezetek e mellett javasolták a jogsértő külföldi fuvarozókra kirótt bírságok hatékonyabb behajtását is, amely nem csak költségvetési és piacvédelmi szempontból fontos, de morálisan is pozitívan hatna a hazai fuvarozókra.

A 2019. januártól hatályos szabályozás szerint a döntően nemzetközi relációban érintett EURO V és EURO VI kategóriájú járművek környezetvédelmi kedvezménye a szervezetek javaslatai ellenére 5 százalékkal csökken. Ezekben a kategóriákban az útdíjemelés mértéke 11 forint kilométerenként, amelyet a vállalkozások kénytelenek beépíteni a 2019-től esedékes fuvardíjaikba. A rendelet szerint többségében belföldi viszonylatokban dolgozó EURO III és EURO IV járműcsoportoknál a díjemelkedés ennél is drasztikusabb, itt 5 és 30 forint között mozog, és akár a 32 százalékot is meghaladja az útdíjnövekedés kilométerenként, amelyet a fuvarozók kénytelenek áthárítani a megrendelőkre.

A fuvarozó vállalkozásokat terhelő költségek az elmúlt időszakban folyamatosan növekedtek, mások mellett drasztikusan nőnek a kötelező felelősségbiztosítási díjak, dinamikusan emelkednek az ágazatban foglalkoztatott gépkocsivezetők bérei, miközben 2019-től a felére csökken az üzemanyagok árából visszaigényelhető jövedéki adó mértéke. Az útdíjemelkedés, és a további költségek növekedése miatt 2019-től kétszámjegyű százalékos fuvardíjemelés válik szükségessé, amely költségek a fogyasztói árakban is megjelenhetnek majd.

           Peredi Péter főtitkár               Karmos Gábor főtitkár                  Dittel Gábor ügyvezető főtitkár
Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetsége    Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete    Magánválalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete - NiT Hungary

                                                                           

„Sofőrhiánnyal küzdenek a szállítmányozó cégek.”

2018.12.19.
Kommentek ()

„Ez persze tovább rontja a magyar vállalkozók amúgy sem rózsás helyzetét. A Szolnok megyei látlelet ugyanolyan, mint az országos, a fuvarozó kisvállalkozások létszámának csökkenése folyamatos, erősítette meg Juhász József, a Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetsége (FUVOSZ) megyei szervezetének vezetője is.

– A sofőrhiány, az üzemanyag árának változása és az emelkedő útdíj is nehezíti a fuvarozók helyzetét – számolt be róla Imre István János fiatal vállalkozó.
Ő a fuvarozás mellett gépszállítást, kamion- és autómentést is vállal. – Munka az most lenne, de nagy kérdés, mit tud bevállalni a szállítmányozó. Sok sofőr kiment külföldre. Nekem zömében fiatal gépkocsivezetőim vannak, de nem tehetem azt, mint régen, hogy a kezdőket csak rövidebb utakra küldöm, be kell őket dobni a mély vízbe.
Volt olyan sofőröm, akit betanítottunk, az élvonalba került, de Nyugat-Magyarországra költözött, és más munkát végez, amivel sokkal többet keres. Szívesen visszajönne, szeret vezetni, de kis belföldi cégként 350–400 ezer forintos fizetést nem tudunk adni belföldi fuvarozónak – fejtette ki a vállalkozó.

– Az is probléma, hogy gyakran változnak az üzemanyagárak, és ha meghatározok egy adott fuvardíjat, nem mondhatom két hónap múlva, hogy mégis többet kérek, mert közben drágult a benzin. Januártól megint emelik az egyébként is magas útdíjat, abban azért reménykedem, hogy ennek mértékében csak tudom emelni a fuvardíjat – bizakodott.
– A jelenlegi fuvardíjakon nem lehet kifizetődően működtetni a vállalkozásokat – mutatott rá Juhász József, a Fuvarozó Vállalkozók Országos Szövetsége (FUVOSZ) megyei szervezetének vezetője. – Érdekképviseleti szervezetünk álláspontja szerint 15–20 százalékos mértékű díjemelés szükséges. Mi indokolja ezt?
– A jármű üzemeltetésénél legnagyobb tétel az üzemanyagár, amely folyamatosan emelkedik. A biztosítási díjak három-négyszeresére drágultak, a járműalkatrészek, plusz adminisztratív terhek és a munkabérek is jelentősen nőttek. Az útdíjak folyamatosan emelkednek. Az útdíjszedő szervezet vezetőjének a tájékoztatása szerint öt év alatt a 3,5 tonnánál nehezebb teherautók országosan 1010 milliárd forinttal járultak hozzá az úthálózat működtetéséhez. Ennek ellenére az utak fele teljes körű felújításra szorul, miközben komoly milliárdokat kaszál az állam a közlekedésen. Ez bizony a járműpark műszaki állapotára is rossz hatással van! – hívta fel rá a figyelmet.
Azt is elmondta, pontos jövedelmezőségi adatokat illetően hiányosak az érdekképviseleti szervezet információi, már csak azért is, mert a jogszabályváltozást követően sok vállalkozás lecserélte a nagy teherautókat több kicsire, 3,5 tonna össztömeg alattira. Számukra a jogszabály megszüntette a tevékenységi engedély kötelezettséget. A csere előnyei nyilvánvalóak: a sofőrjeik mentesülnek az 5 évenként ismétlődő GKI-vizsga alól, elégséges, ha úrvezetői jogosítvánnyal rendelkezik a gépkocsivezető. Egyszóval, kiesnek az érdekképviseleti szervezet látóköréből.

Megrendelői oldalról is tapasztalják azonban a gondokat, ami főként itt is a kisebb cégek életét nehezíti. Van, hogy visszajeleznek, adott időre nem tudnak egy-egy fuvart bevállalni, mert járműkapacitás lenne ugyan, de nincs, aki a teherautót vezesse, de megesik, hogy a megrendelő már csak a késedelmes szállítással szembesül.
Néhány éven belül tízezrek vonulnak majd nyugdíjba.
A fuvarozók nem a tervezett, évi 400 órás túlóra lehetőségében látják a megoldás kulcsát.
– A járművezetőket akár évi háromszáz óra túlmunkára is kötelezni, nagy veszélyt hordoz magában, ugyanis a kimerült sofőrök bármikor súlyos balesetet okozhatnak. A buszsofőrök, kamionsofőrök olyan munkakörökben dolgoznak, melyek fokozott egészségügyi kockázatot jelentenek, ezért a korábbi szabályozás szerint a munkavállalók korkedvezménnyel mehettek nyugdíjba. Ezt a lehetőséget 2012-ben eltörölte a kormány, így most rájuk is az általános nyugdíjkorhatár érvényes – érvelt Juhász József. – Ráadásul egyre öregszik a szakma, a 40-es és 50-es korosztály alkotja a csapat zömét. Égető a munkaerőhiány, ráadásul öt-tíz éven belül akár a sofőrök fele, több tíz­ezren vonulhatnak nyugdíjba. Még mindig jelentős sofőrhiány van, annak ellenére, hogy már több ezer gépkocsivezetőt képeztek ki állami támogatással.

Forrás:http://www.automotor.hu/aktualis/soforhiannyal-kuzdenek-a-szallitmanyozo-cegek/

Az oldalt fejlesztette és üzemelteti az Ergo System

Ellenőrző kód

Kép újra töltése
Írja be a fenti betűket:
Híreink - FUVOSZ